Chimist Analist - Laborator Fizico Chimic in Iaşi

Chimist – Analist - LABORATOR FIZICO-CHIMIC

Candidatul ideal

a.       chimist, biochimist sau inginer chemist;

b.      cunostinte efectuare analize HPLC, UV-VIS, IR;

c.       cunosţinţe operare PC (Office, softuri specifice pentru echipamentele  de laborator);

d.      cunoasterea limbii engleze (nivel cel putin mediu);

e.       capacitate de analiză şi sinteză;

f.       capacitate de comunicare clara si concisa;

g.      creativitate, inovaţie;

h.      spirit de echipa;

i.        spirit de observatie, rigurozitate;

j.        persoană organizată.

Constituie avantaj in cursul selectiei experienta in activitatea de laborator  in domeniul farmaceutic.

Descrierea jobului

-          Efectuarea analizelor pentru materii prime, materiale de ambalare, produse intermediare, vrac si finite;

-          Prelevarea probelor şi contraprobelor de materii prime, materiale de ambalare, produs intermediar, produs finit;

-          Elaborarea, dezvoltarea şi validarea metodelor analitice;

-          Întocmirea documentaţiei specifice activităţilor menţionate.

Despre companie

Ircon este o firmă de producţie înfiinţată în 2003 şi are ca obiect de activitate fabricarea medicamentelor de uz uman şi produselor cosmetice pe baza de brevet al căror obiectiv este tratamentul diferitelor afecţiuni. Din 2006 până în prezent, firma noastră a investit în realizarea a trei fluxuri de producţie moderne (ovule şi supozitoare, creme, unguente şi şampoane, comprimate şi capsule) ajungând ca în prezent să concureze cu succes, prin calitatea produselor, companii de prestigiu din România. În prezent evoluţia firmei Ircon este pe un trend ascendent, mărind gama de produse scoase pe piaţă.