Conducator auto (transport de marfa international) in Reşiţa

Candidatul ideal

Cerinte:
• Permis conducere cat. B + C+ E;
• Atestat profesional pentru transport marfa;
• Card digital pentru tahograf;
• Experienta ca sofer de tir minim 1 an;
• Disponibilitate pentru deplasari cu precadere in comunitate, cu respectarea timpilor de condus;
• Flexibilitate si disponibilitate pentru a lucra in weekend- uri

Descrierea jobului

OVT Logisticzentrum SRL o companie de familie activa de peste 20 de ani in domeniul logisticii si transportului de marfa international este in cautarea unui Sofer Autocamion.
Responsabilitati:
• Livrarea sau ridicarea marfurilor in mod operativ şi in conformitate cu dispozitiile primite de la dispecerat sau conducerea firmei;
• Minimalizarea cheltuielilor de transport;
• Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare;
Oferim:
• Pachet salarial competitiv;
• Program de lucru legal, cu respectarea timpilor de odihna si conducere.