Consilier juridic in Bistriţa

Candidatul ideal

  • Studii superioare juridice finalizate
  • Experiență pe un post similar: 1-3 ani
  • Cunoștințe aprofundate și actualizate în domeniul juridic - legea societăților, legislația insolvenței, legislația privind protecția datelor
  • Abilități de utilizare PC (pachetul MS Office – Excel, Word, PPT) – nivel mediu
  • Limba engleză – nivel mediu
  • Foarte bune abilități de analiză și sinteză
  • Bune abilități de organizare și planificare
  • Bune abilități de comunicare, relaționare, munca în echipă.

Descrierea jobului

  • Apărarea drepturilor și a intereselor legitime ale societății;
  • Asigurarea de consultanță și reprezentarea eficientă a societății din punct de vedere juridic
  • Redactarea, analizarea, monitorizarea și administrarea contractelor sau a altor acte care au conținut juridic în legatură cu activitatea societății,
  • Gestionarea procesului de recuperare a creanțelor, implicarea în identificarea de acțiuni și modalități noi de recuperare a acestora;
  • Redactarea adreselor având ca destinatar clienții, furnizorii, autoritățile publice sau instituții
  • Redactarea documentelor juridice precum: opinii legale, întâmpinări, notificări, împuterniciri, corespondența cu caracter juridic
  • Colaborarea cu toate departamentele implicate pentru realizarea obiectivelor funcției
  • Beneficii
  • Mediu de lucru favorabil învățării și dezvoltării profesionale și personale
  • Pachet salarial motivant, bazat pe experiență și performanță
  • Transport asigurat sau decont combustibil
  • Asigurare de viață și accidente
  • Atmosferă de lucru deosebit de plăcută, alături de o echipă tânără și entuziastă
  • Participarea la teambuildinguri și diverse evenimente de echipă
  • Stabilitate într-o companie românească, cu o istorie de peste 120 de ani.