Consilier Vanzari Piese Auto in Vrancea

 AutoMond isi mareste echipa!

 Cautam consilier vanzari piese auto!

Postul este disponibil in Focsani.

Cerinte:

Experienta in vanzari minum 1 an Orientare spre client – oferirea de consultanță și asistenţă clienților în alegerea pieselor Orientare spre munca în echipă – capacitatea de a coopera și a lucra eficient cu ceilalți, de a fi parte a unei echipe Orientarea către rezultate - dedicat în atingerea rezultatelor stabilite, proactiv, implicat Adaptabilitate, flexibilitate, dornic sa învețe lucruri noi Experiență în și gestiunea încasărilor. Cunoasterea  programului Tec Doc Pemis conducere categoria B  Cunoştinţe de operare PC, Pachetul Office. Cunoasterea limbii engleze. Cunostinte generale in domeniul auto

Responsabilitati:

·         Vanzare piese auto

·         Preluarea comenzilor

·         Prezinta,promoveaza si vinde gama de piese de schimb si accesorii

·         Identifica nevoile/dorinte clientului

·         Acorda consiliere in alegerea pieselor si accesoriilor auto

·         Propune oferte de piese si accesorii

·         Verifica disponibilitatea pieselor si accesoriilor solicitate de client

·         Incheie contracte de comercializare a pieselor si accesoriilor

·         Elaboreaza si transmite oferta catre client in cel mai scurt timp

·         Identifica piesele si accesoriile pe baza cataloagelor auto puse la dispozitie si in programele de cautare speciale

·         Parcurgerea procesului de vanzare pana la finalizare

·         Mentinerea unei bune relatii cu clientii si dupa finalizarea tranzactiei

Oferim:

-  Mediu de lucru stabil, contract perioada nedeterminata

-  Standard de lucru modern

- Venituri financiare motivante plus bonus din vanzari.

CV urile se pot transmite si pe adresa de email officeautomond@yahoo.com