Consultant vânzări - sector rezidențial in Iaşi

Job Description

Antal International, biroul din Iași, recrutează pentru clientul său, companie multinațională din domeniul real estate:

Consultant de vânzări, sectorul rezidential-IAȘI

Responsabilități principale:

• Identifică clienții potențiali și stabilește întâlniri cu aceștia, prezintă oferte personalizate;

• Determină nevoile și potențialul financiar al clienților pentru a propune soluțiile potrivite;

• Menține o relație permanentă cu clienții

•  Se ocupă de semnarea contractului de vânzare și monitorizarea predării locuintei către client;

Candidatul ideal:

• Studii superioare de marketing, finalizate;

• Experiența anterioară în domeniul rezidențial nu este obligatorie, dar este de preferat;

 • Capacitate de comunicare foarte buna;

• Abilități excelente de organizare, negociere, planificare, de motivare și relaționare.

• Gândire critică, rezolvare complexă a problemelor și capacitate de luare a deciziilor.

• Etică profesională

• Capacitatea de a lucra cu informații sensibile sau confidențiale.

• Abilitatea de a lucra atât în echipă, precum și independent.

• Capacitatea de a respecta termenele într-un mediu dinamic.

Clientul nostru se extinde foarte rapid, are peste 50 de roluri deschise în România și Europa de Sud, cu noi divizii care vor fi lansate în curând.

Cu această expansiune incredibilă, care în mod clar nu se confruntă cu dificultăți economice, Clientul nostru este foarte interesat să vă ofere o nouă combinație, flexibilă, de sarcini, salarii și beneficii excelente, o adevărată expansiune a carierei!