CONTABILITATE PRIMARA - PART TIME (Student/a, Proaspat absolvent/a sau Pensionar/a) in Bucureşti Sectorul 1

CONTABILITATE PRIMARA - PART TIME (Student/a/ Proaspat Absolvent/a / Pensionar/a)

Compania:

MECANIKKA DEUTSCHE TRAKTOREN AG ROMANIA SRL

Regiune:

Bucureşti, Sectorul 1, B-dul Ion Ionescu de la Brad, No. 6

Ocupație:

Part Time

Cerințe:

- Student, Proaspat absolvent (studii medii/superioare) sau Pensionar/a;

-Avantaj major: domiciliul in Bucuresti, Sectorul 1

- Avantaj major - pentru student/a - Facultatea de Contabilitate;

- Avantaj major - pentru pensionar/a - Experienta in Contabilitate;

- Cunostinte de operare calculator la un nivel bun sau cel putin acceptabil - Word, Excel, Outlook, Power Point (MS Office).

- Persoana cu aptitudini, usurinta si placerea de a invata permanent ceva nou;

- Persoana serioasa, responsabila, disciplinata, cu o buna capacitate de lucru in echipa, dispusa la efort intelectual si rezistenta la stres;

- Persoana calma, cu atentie distributiva la detalii, atenta in operarea cu acuratete a datelor, cu abilitati de organizare si meticulozitate, rezistenta la activitati de rutina;

- Persoana educata, corecta, loiala, cu cei 7 ani de acasa, care respecta termenii de confidentialitate.

- Experienta si cunostintele in operarea documentelor financiar-contabile constituie un avantaj, insa nu este un criteriu eliminatoriu (totul se poate invata);

Pachetul de Beneficii:

Program flexibil PART-TIME;

- Training, pregatire profesionala si suport din partea colegilor;

- Laptop si telefon;

- Pentru student/a - Daca este necesar putem oferi gratuit cazare si plata utilitatilor aferente (locatie in imobilul companiei) - conditii excelente;

-  Pentru student/a - Experienta nu este necesara!

- Forma de colaborare dorita: Companie (Srl), PFA, sau Individual.

Responsabilități:​

Fisa postului va include:

- inregistrarea facturilor emise de furnizori si urmarirea acestora la plata;

- emiterea de facturi catre clienti, urmarirea facturilor restante;

- verificarea documentelor primare, din punct de vedere al conformitatii, precum si consultarea partenerilor in bazele de date ANAF, Mfinante, VIES, etc;

- tinerea evidentelor primare: extrase de cont, evidenta incasari si plati, intocmire note de intrare receptie, bonuri de consum, emitere facturi fiscale, etc.;

- intocmirea si urmarirea cash-flow zilnic si lunar;

- urmarirea zilnica si avizarea la plata a cheltuielilor, in conformitate cu Bugetul de venituri si cheltuieli;

- evidenta consumurilor si cheltuielilor lunare ale autoturismelor;

- evidenta zilnica a incasarilor, platilor si a soldurilor din banci;

- pregatirea documentelor contabile la sfarsitul fiecarei luni, pentru predarea catre firma de contabilitate;

- comunicarea cu firma de contabilitate;

- procesarea documentelor si informatiilor primite de la clientii si furnizorii companiei: sortarea, printarea, scanarea si arhivarea documentelor;

- scanarea si arhivarea electronica si letrica a documentelor contabile si comerciale;

- organizarea si gestionarea fluxului de arhivare a documente;

- introducerea datelor/ informatiilor in sistemul informatic al companiei;

- receptionarea zilnica a corespondentei - prin posta/ curier si e-mail;

Despre companie

Distributor of Agricultural Machinery: Tractors, Combines Harvester, Reversible Ploughs, Chisel Ploughs, Disc Harrows, Agricultural Trailers, SunFlower and Corn/ Maize Headers, Front loaders, Telescopic handler, Sprayers, Spreaders, Self-Propelled Sprayer, Subsoilers, Rollers, Cultivators, Seed Drills, Planters, GPS, etc.