Content Writer in Cluj Napoca

Candidatul ideal:

Student în an terminal sau absolvent al facultăţii de Litere, Publicitate și Comunicare, Marketing etc.

Cunoaştere foarte bună a limbii Române şi a Limbii Engleze (exprimare, ortografie, gramatică)

Excelente abilităţi de comunicare orală şi scrisă

Capacitatea de a lucra atât independent cât şi ca parte a unei echipe

Atenţie la detalii

Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan şi de a respecta deadline-uri

Persoană dinamică

Descrierea jobului:

Crearea /traducerea de diferite texte pentru site-uri

Promovarea serviciilor în mediul online

Elaborează, întreţine şi propune idei pentru a îmbunătăţi site-urile, newsletter-ele, paginile de Facebook

Punerea în aplicare a strategiilor specifice de marketing online şi optimizare

Administrarea platformelor de comunicare online (site-uri, bloguri, forumuri, pagini de Facebook)

Interacţionează cu publicul de pe Social Media şi menţine comunicarea continuă, creând si distribuind conţinutul viral

Sugerează concepte creative şi slogane pentru campanii publicitare

Se asigură că nu există greşeli de ortografie sau gramatica

Cunoștințe sumare SEO şi SEM constituie avantaj