Coordonator birou contabilitate in Constanţa

Candidatul ideal

Studii economice superioare finalizate;

Experiența anterioară în cadrul unei societăți de contabilitate constituie un avantaj;

Cunoașterea standardelor naționale de contabilitate și a legislației în domeniu;

Nivel avansat de operare PC.

Descrierea postului

Coordonatorul biroului de contabilitate este responsabil, împreună cu echipa, de efecturarea următoarelor sarcini:

Înregistrare în contabilitate și prelucrarea operațiunilor economico – financiare;

Analiza economico-managerială  și transmiterea rezultatelor financiare și a obligațiilor fiscale către clienți;

Oferă clienților consultanță în domeniul contabil și fiscal, servicii de evaluare și expertiză contabilă;

Întocmirea și înregistrarea Contractelor de Munca în REVISAL;

Întocmirea statelor de salarii, precum și efectuarea operațiunilor aferente unui Inspector Resurse Umane (declarații CAS, concedii medicale,etc..).

Descrierea companiei

Recrutăm pentru clientul nostru, o companie românească din Constanța având ca obiect principal de activitate servicii de contabilitate și audit financiar, consultanță în domeniul fiscal, consultanță resurse umane și salarizare.