Coordonator Local Programe in Cluj Napoca

Pentru proiectul pe care il propunem avem deja un an de experienta in implementare intr-un alt oras din Romania, Programul inCerc fiind deja recunoscut la nivel national, primind Premiu Special la Gala Societatii Civile 2018.

Asadar, iti propunem urmatorul rol de Coordonator Local Programe si te invitam sa te familiarizezi cu cerintele sale:

Din acest rol, vei deveni parte a celui mai complex program de preventie a diabetului zaharat de tip 2 din Europa si vei fi responsabil de dezvoltarea si mentinerea parteneriatelor cu toate partile implicate (autoritati, institutii de invatamant, furnizori, beneficiari etc), dar si de coordonarea evenimentelor din cadrul programului.

Cerintele pe care ne dorim sa le indeplinesti sunt:
- Sa ai experienta anterioara de minim 3 ani intr-o organizatie, in care sa fi coordonat proiecte - de la stadiul de propunere pana la alocarea bugetului si la implementarea operationala a proiectului;
- Sa ai minim 1 an experienta in coordonarea de oameni/echipe;
- Sa ai abilitatea de a lua decizii rapid si de a desfasura simultan mai multe activitati;
- Sa ai excelente abilitati de comunicare, de planificare si organizare;
- Sa vorbesti la nivel avansat limba engleza si maghiara
- Sa fii prieten(a) cu aplicatiile MS Office (Word, Excel, Outlook);
- Studii superioare finalizate (pot constitui avantaj domenii precum management, economie, psihologie).

Descrierea jobului
- Planificarea, organizarea si coordonarea activitatilor si evenimentelor din proiect;
- Gestionarea eficienta a bugetului alocat proiectului, asigurand respectarea legislatiei in vigoare;
- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu participantii la program (elevi, parinti, profesori, reprezentanti ai autoritatilor, furnizori etc);
- Recrutarea, selectia si coordonarea echipelor implicate in derularea proiectului;
- Pregatirea prezentarilor si a rapoartelor periodice;
- Mentinerea unui standard ridicat de calitate si asigurarea indicatorilor de performanta.

Beneficii:
- Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-una dintre cele mai de succes companii non-guvernamentale din Europa;
- Training pentru programul de preventie pe care il vei coordona la nivel local;
- Laptop, telefon de serviciu, tichete de masa, tichete cadou conform politicii Asociatiei;
- Pachet complex de beneficii medicale.

Activitatea se va desfasura full-time in Cluj-Napoca, de marti pana sambata in intervalul orar 08:00-16:00. Vei avea contract individual de munca, pe perioada nedeterminata. Pozitia este subordonata Managerului de Proiect.
Daca esti interesat(a) de acest post, te invitam sa ne trimiti si CV-ul impreuna cu scrisoarea de intentie online.

Despre companie

In 2016, din dorinta de a indeplini misiunea sociala a Fundatiei Medicover din Polonia, precum si dintr-un sentiment de responsabilitate fata de societatea in care traim, a luat fiinta Asociatia Medicover in Romania. Bazandu-se pe cunostintele si experienta acumulate in domeniul medical, Asociatia isi propune educarea, sprijinirea comunitatilor locale si dezvoltarea unor proiecte care sa contribuie, in mod direct dar si indirect, la imbunatatirea sanatatii si la atragerea publicului spre un stil de viata adecvat.