Coordonator Transport/Dispecer in Sebeş

Candidatul ideal

- Persoana serioasa, responsabila, in cautarea unui job stabil, dornica de afirmare si dispusa sa se implice complet in proiecte pe termen lung;
- Persoana ambitioasa, motivata de succes, proactiva si dinamica;
- Un spirit bun de planificare si organizare al activitatilor, orientare catre solutii;
- Abilitati de comunicare interpersonala, rezistenta la stres, atentie distributiva si meticulozitate;
- Studii superioare finalizate (de preferat, in domeniul transporturi/logistica), experienta profesionala in transporturi constituie un avantaj;
- Buna cunoastere a limbii engleze (scris/vorbit) mai ales in domeniul transporturilor. Alte limbi straine, constituie un avantaj;
- Abilitati si competente de comunicare directa, scrisa si in mediul online; bune cunostinte de utilizare a calculatorului;
- Acreditari, certificari si cunoasterea legislatiei specifice domeniului , constituie un avantaj;

Responsabilitati si sarcini:

- Va cunoaste si va respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;
- Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport;
- Coordoneaza si supravegheza activitatea conducatorilor auto;
- Programeaza si optimizeaza rute;
- Primeste, confirma si proceseaza ofertele cat si comenziile de transport;
- Ghideaza si urmareste statusul comenzii pe tot parcursul cursei;
- Gaseste solutii optime de desfasurare a transportului si comunica solutiile alese clientuluii;
- Organizeaza intreaga activitatate de transport in cele mai bune conditii, cu respectarea standardelor firmei;
- Va duce la indeplinire orice alte dispozitii primite de la seful sau ierarhic.

Cerințe:

- Experienta in domeniul transporturilor minim 1 an;
- Abilitati de comunicare foare bune;
- Orientare catre client;
- Orientare catre business;
- Seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate.

Oferim:

- Salariu motivant;
- Ambianta si mediu de lucru placut;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala.
- Alte beneficii in functie de evolutia pe post si rezultate.

Despre companie

Infiintata in 1993, S.C OPREAN SRL este una dintre cele mai cunoscute companii de transport intern si international din Romania, operand practic pe orice relatie europeana, inclusiv riveran Marii Negre. Activitatea a inceput sa se contureze in anul 1994, cand au fost achizitionate doua autocamioane folosite pentru transport marfa, primele curse desfasurandu-se intre Sebes si Chisinau. Din anul 1995 au inceput sa fie efectuate curse pe relatia Europa Occidentala (Germania, Belgia, Franta), iar din anul 1997 societatea s-a profilat in exclusivitate pe transportul confectiilor, achizitionand mijloace de transport specializate. Prin politici eficiente de management si marketing, echipa tanara si profesionista din aceasta noua companie va urmari in permanenta sa satisfaca nevoile clientilor si sa se impuna ca un jucator important pe piata de transport.