Dispatcher firma de transport pasageri Londra in Iaşi

Cerinte:

-Absolvent de studii medii / superioare

- Operare PC pachetul Microsoft Office

- Limba engleză nivel avansat scris si vorbit

- Bun negociator.

- Bune abilităti de comunicare si relationare.

- Atentie distributivă si capacitate de concentrare

-Se considera avantaj experienta in domeniul transporturilor tip taxi cu pasageri sau experiența de munca în UK

Descrierea jobului

-Aloca rezervarile către soferii companiei asigurandu-se ca se respecta timpul necesar pentru efectuarea curselor

-Updateaza statusurile rezervarilor după dispatch în aplicația folosită

-Preia apelurile telefonice/emailurile de la soferii companiei

-Tine permanent legătura cu soferii care efectueaza curse pe tura sa

-Directioneaza corect soferii atunci când este necesar ( căutare Google Maps etc)

-Mediaza diferite probleme aparute in relatia client-sofer și sofer-office

-Verifica statusul zborurilor înainte de alocare rezervări pentru cursele spre/din aeroporturi

-Apeleaza soferii companiei pentru a verifica disponibilitatea pentru joburi

Beneficii:

-Mediu de lucru dinamic si prietenos;

-Echipa tanara

-Training on-the-job

-Contract pe o perioada nedeterminata

-salariu motivant in functie de experienta + tichete de masa

Alte mentiuni :

Programul este organizat în 3 ture : de dimineața, de după-amiaza și de noapte( cu precadere tura de dimineața și de dupa-amiaza). Se lucrează de luni-duminica cu 2 zile libere consecutive.

Se va lucra de la biroul nostru din Iasi: Calea Chisinaului, Nr 29 .