Dispecer / Coordonator transport in Suceava

Candidatul ideal

  • Vorbitor de limba engleza(obligatoriu) / germana(constituie un avantaj)
  • Experienta in domeniul transportului rutier (notiuni geografie/rutiere, programe condus, cunostinte documentatie necesara transport)
  • Persoana comunicativa, rezistenta la stres
  • Coordonarea mai multor sarcini simultan
  • Studii medii sau superioare
  • Cunostinte Excel, Word

Descrierea jobului

  • Coordoneaza activitatea de transport international
  • Tine legatura cu conducatorii auto telefonic/sms si clientii
  •  Introduce in sistem datele pentru cursele efectuate
  • Proceseaza documentele de transport
  • Alte sarcini conexe

Se ofera Salariu atractiv. Rugam persoanele interesate de pozitie sa trimita CV online

Despre companie

Araisa Group este o firmă românească, înfiinţată în Suceava, în anul 2007. Araisa Group se concentrează pe furnizarea de servicii înalt specializate pe rute spre toate ţările Europei. Gama de servicii oferite de companie vine în sprijinul partenerilor noştri din diferite domenii de activitate, astfel putem transporta de la alimente, medicamente şi bunuri de larg consum, la echipamente şi elemente industriale.