Economist in Constanţa

Responsabilitati:

- urmareste si verifica soldurile contabile;

- urmareste incasarile clientilor, datele scadente;

- preia si verifica documente de la punctele de lucru;

- emite facturilor de vanzare, chitante;

- inregistreaza facturi furnizori interni/externi, diverse documente

- verifica facturile de marfa si de servicii;

- aranjeaza documentele preluate;

-  verifica si înregistreaza deconturile de cheltuieli;

- urmareste inchiderea avansurilor spre decontare acordate salariatilor;

- contabilizeaza cheltuielile cu deplasarea;

- sesizeaza si corecteaza erorile constatate;

- inregistreaza si tine evidenta mijloacelor fixe;

- face punctaje si solutioneaza eventualele probleme cu clientii si furnizorii;

- tine evidenta gestiunii stocurilor.

Cerinte:

- capacitate de planificare si organizare;

- cunostinte PC (MS Office, Internet);

- experienta in domeniu : minim 5 ani

Cv-ul se transmite pe adresa: secretariat@gmb.ro. Detalii la numarul 0732121418.