Educator/ Educatoare in Craiova

Candidatul ideal:

- Persoana care iubeste copiii si lucrul cu acestia, da dovada de calm, rabdare si empatie si lucreazabine in echipa;

- Excelente abilitati de comunicare atat in relatia cu copiii, cat si cu parintii acestora;

- Absolvent/a de Liceu Pedagogic/ Facultatea de Stiinte ale Educatiei - Pedagogia invatamantului primar si prescolar;

- Experienta de minim un an in lucrul cu copiii de varsta prescolara, in special cresa;

- Cursuri absolvite de puericultura reprezinta un avantaj;

- Cunostinte de limba engleza reprezinta un avantaj.

Descrierea job-ului:

            Responsabilitati

- Planificare activitatilor educative;

- Evaluarea periodica a performantelor copiilor simonitorizarea acestora;

- Organizarea spatiului de activitate;

- Ingrijirea si sprijinirea copiilor in activitatile zilnice.

           Beneficii:

- Pachet salarial motivant, corespunzator experientei;

- Mediu de lucru stabil si placut, in cadrul unei echipetinere;

- Oportunitatea de a contribui la dezvoltarea primuluicentru educational bilingv din Craiova.

Despre companie

Gifted Kids Academy este un centru educational privat bilingv si in acelasi timp venue pentru evenimente, conceput conform standardelor moderne de ingrijire sieducatie a copiilor.