GESTIONAR DEPOZIT / MANIPULANT MARFA / PERSONAL CURATENIE in Bucuresti

Candidatul ideal

GESTIONAR DEPOZIT

  • Minim studii liceu/colegiu cu profil tehnic si diploma de absolvire
  • Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara
  • Cunostinte de operare PC (Excel, Word, Power Point)
  • Seriozitate, punctualitate, disciplina si responsabilitate
  • Spirit de initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor
  • Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor, documentelor si spatiului de lucru
  • Spirit de observatie si atentie la detalii
  • Capacitate de stabilire corecta a prioritatilor si de concentrare pe sarcini multiple
  • Spirit de echipa, buna relationare si comunicare
  • Domiciliul in Bucuresti sau judetul Ilfov

  • MANIPULANT MARFA
  • Studii liceu finalizate cu/fara diploma de absolvire
  • Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara
  • Cunostinte elementare operare pe calculator
  • Capacitate de organizare a timpului si spatiului de lucru

  • PERSONAL CURATENIE
  • Doamna serioasa, ordonata si harnica
  • Punctuala, responsabila, disciplinata si atenta la detalii
  • Cu bun simt, ingrijita, curata, echilibrata si corecta
  • Recomandarile de la locurile de munca anterioare constituie avantaj
  • Domiciliul in Bucuresti, de preferat in sectorul 6 (Militari si Drumul Taberei)

Descrierea jobului

  • Receptioneaza marfurile primite, verifica documentele de intrare si efectueaza controlul calitativ si cantitativ al acestora
  • Pregateste, ambaleaza si livreaza marfurile in conformitate cu documentele primite (avize de expeditie, facturi, etc) si in conformitate cu procedurile de lucru ale firmei
  • Se ingrijeste de siguranta si corecta expunere a produselor in depozit si pe rafturi
  • Opereaza miscarile de marfa in programul de gestiune
  • Intocmeste si se ingrijeste de buna administrare a documentele de intrare si iesire a produselor din depozit, in conformitate cu procedurile de lucru ale firmei si cu legislatia de gestiune aferenta.
  • Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului
  • Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
  • Raporteaza prompt superiorului ierarhic orice inadvertenta, neconcordanta sau incident survenite in depozit, in timpul livrarii sau al receptionarii marfurilor
  • Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
  • Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa
  • Ofera cu promptitudine informatii despre stocuri persoanelor din firma autorizate sa le primeasca
  • Acorda sprijin si suport colegilor din firma in ceea ce priveste activitatile colaterale
  • Se subordoneaza si raporteaza Managerului Logistic.
  • Incarca, descarca si manipuleaza produsele din depozit
  • Manipuleaza şi aşeaza produsele în spaţiile special destinate, pe categorii si modele.
  • Participa la inventarierea stocului de marfa din gestiune
  • Asigura curatenia, igienizarea si intretinerea zilnica in birouri, bucatarie, toalete si spatii de expunere si depozitare.
  • Colectare saci de gunoi si depozitare in locurile special amenajate
  • Aspira, matura si spala pardoselile, parchetul, gresia si faianta
  • Igienizeaza zilnic suprafetele critice (clante, birouri, etc), sterge geamurile si usile
  • Asigura bucataria si baile cu materialele de igiena si curatenie necesare (dezinfectant, sapun, hartie igienica, prosoape hartie, etc.)
  • Informeaza in timp util responsabilul de aprovizionare despre necesarul de consumabile igiena si curatenie de cumparat (detergent, hartie igienica, sapunuri, saci menajeri, etc).
  • Informeaza imediat seful direct despre neconcordantele sau deteriorarile constatate in spatiile in care efectueaza curatenia (dispensere incomplete, geamuri si oglinzi crapate sau zgariate, parchet, faianta sau gresie desprinse, crapate sau sparte, etc.
  • Alte activitati de curatenie si intretinere la dispozitia superiorului direct.