HR Operations Specialist in Ploieşti

Already an employee? You must apply through our internal portal:

Title: HR Operations Specialist

Date: Jul 16, 2021 Location:

Ploiesti, Bucuresti, RO

Requisition ID: 17031

SCOP:

In concordanta cu politica de resurse umane a companiei si cu legislatia in vigoare, raspunde de calculul salariilor si a taxelor si asigura livrarea proceselor tranzactionale de resurse umane, administrative, actualizarea sistemelor de evidenta a angajatilor (HRIS), sprijin administrativ pentru politicile, procedurile si procesele de resurse umane si reprezinta legatura intre echipa operationala de resurse umane din Romania si restul proceselor Molson Coors Central Europe. Toata activitatea de arhivare si fluxul de documente sunt in sarcina acestei pozitii.

Locatie: Ploiesti, sediul fabricii Bergenbier

Raporteaza catre: HR Operational Manager Ro & Bg

RESPONSABILITATI:

  • Administreaza documentele de personal si se asigura ca sunt corecte, complete si la zi, in concordanta cu legislatia in vigoare si cu schimbarile de structura, functii, raportare si salarizare.
  • Conduce proiectele de arhivare si se implica in mod direct in arhivarea documentelor de personal in conformitate cu legislatia in vigoare si cu respectarea procedurilor si politicilor companiei.
  • Centralizeaza si asigura acuratetea informatiilor si documentelor necesare calculului lunar al salariilor, respectand legislatia in vigoare si prevederile contractului colectiv de munca.
  • Raspunde de calculul si virarea salariilor in termenele prevazute de procedurile companiei.
  • Se asigura de actualizarea structurilor organizatorice, departamentelor, joburilor, posturilor si software-ului SAP.
  • Intocmeste diverse rapoarte lunare si trimite catre autoritati si auditori rapoarte / situatii / documente solicitate.
  • Ofera suport HR Business Partenerilor in derularea proceselor si programelor specifice HR, in relatia cu angajatii si in respectarea de catre acestia a Regulamentului Intern.
  • Participa la definirea si implementarea procedurilor de resurse umane din companie.
  • Asigura comunicarea eficienta a informatiilor de personal si salarizare catre angajatii companiei si raspunde de confidentialitatea datelor salariale si a celor cu caracter personal.
  • Pastreaza permanent relatia cu angajatii, raspunde solicitarilor acestora, ofera indrumare tuturor line managerilor in ceea ce priveste politicile, procedurile si procesele de resurse umane existente
  • CERINTE:

  • Studii superioare (de preferinta economice)
  • Cunostinte de limba engleza – nivel avansat
  • Cursuri / atestari necesare: Inspector Resurse Umane, Inspector salarii
  • Minim 3 ani experienta in salarizare (preferabil intr-o companie cu specific de productie si distributie)
  • Minim 3 ani experienta in administrarea de personal si relationarea cu angajatii
  • Experienta in lucrul cu sisteme de management al angajatilor (HRIS)
  • Cunostinte necesare: legislatia muncii si salarizare, operare sisteme de salarizare
  • Abilitati analitice si de consolidare a datelor; atentie la detaliu si acuratete
  • Vigilenta in lucrul cu date confidentiale
  • Abilitati de organizare si eficientizare a muncii
  • Abilitati foarte bune de comunicare
  • La Molson Coors cautam diversitatea. Perspectivele diferite conduc la provocarea asteptarilor, ceea ce sustine evolutia. Suntem un angajator cu sanse egale si invitam candidati din toate mediile, rasa, culoare, religie, sex, orientare sexuala, origine naționala, identitate de gen, varsta, dizabilitate, statut de veteran sau orice alta caracteristica. Ne mandrim cu berea noastră unică si sa sarbatorim fiecare succes.

    At Molson Coors we seek diversity. Differing perspectives lead to challenging the expected, which keeps new ideas bubbling up. We’re an equal opportunity employer and invite applications from candidates from all backgrounds, race, color, religion, sex, sexual orientation, national origin, gender identity, age, disability, veteran status or any other characteristic. We take pride in celebrating our unique brew.