Inginer Constructor - Sef Santier in Bistriţa

Cu o istorie de peste 20 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 4 companii cu peste 600 de angajati.

Electrogrup este unul dintre cei mai mari constructori naționali de infrastructură de telecomunicații. În calitate de antreprenor general, am realizat proiecte complexe la cheie de infrastructură de telecomunicații pentru operatorii de telecomunicații din România.

Deschidem o noua oportunitate de a te alatura echipei noastre:

Inginer Constructor - Sef Santier

Locatie: BISTRITA

Misiune:

  • Coordonarea lucrarilor de constructii civile in cadrul proiectelor de smart city si dezvoltare urbana

Responsabilitati:

  • Urmareste respectarea specificatiilor proiectului tehnic si cerintelor de calitate, si este raspunzator de respectarea acestora.
  • Urmareste intocmirea proceselor verbale de lucrari de catre subcontractori si predarea acestora catre resposabilul cu intocmirea cartii tehnice.
  • Intocmeste documentatia “as-built” la terminarea lucrarilor si preda documentatia catre departamentul de proiectare.
  • Propune spre aprobare superiorilor ierarhici bugetul de cheltuieli necesar desfasurarii proiectului (cu exceptie la echipamentele, materialele, elementele etc care sunt impuse);
  • Intocmeste rapoarte, masuratori si situatiile de lucrari intermediare si finale ale proiectelor;
  • Intocmeste rapoarte de analiza privind stadiul realizarii proiectelor alocate si costurile implicate;
  • Raspunde de incadrarea in limitele de timp si de buget ale proiectelor alocate;
  • Stabileste echipele de lucru, numeste persoane responsabile pe segmente de lucrare, stabileste obiectivele/scopurile echipelor si atribuie responsabilitati individuale;

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul constructiilor civile
  • Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara, in proiecte complexe si de anvergura

Beneficii:

  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati, Bookster)

Powered by JazzHR