Inginer energomecanic - port Constanta SICIM in Judetul Constanta

Candidatul ideal

Iată ce dorim să aduci la CRH România
•Studii superioare mecanic sau energomecanic;
•Experienta de minimum 3 ani in domeniul industrial si portuar;
•Cunostinte de management portuar;
•Capacitate de planificare a sarcinilor de rutină;
•Cunostinte despre echipamente si instalatii portuare;
•Experienta in organizarea activitatii si coordonarii echipei;
•Competente in domeniul SSM, PSI, Situatii de Urgenta;
•Abilitati de organizare si planificare;
•Abilitati de operare PC;
•Cunostinte operare software SAP;
•Limba engleza mediu;
•Permis de conducere categ. B

Descrierea jobului

Misiunea ta
•Functionarea la parametri a instalatiilor si utilajelor din dotarea terminalului in conditii de rentabilitate si siguranta in exploatare si realizarea ratelor de operare stabilite prin contract.

Iată cu ce ne dorim să ne ajuți la CRH România
•Elaborarea si implementarea planului de investitii si reparatii, urmarirea realizarii in termen si in conditii de eficienta tehnica si economica;
•Colaborarea cu organele portuare: Administratia Portuara Constanta, Organele Vamale, Politia Transporturi si Politia de Frontiera, Capitania Port Constanta in vederea introducerii la operare a navelor, inspectia acestora, in vederea respectarii formalitatilor impuse de lege;
•Planificarea si pregatirea fiecarei lucrari in parte: asigurarea necesarului de piese de schimb, elaborarea procedurilor specifice de lucru si de securitate a muncii, alocarea necesarului de personal, intocmirea costurilor estimative;
•Coordonarea si supervizarea lucrarilor efectuate de catre subcontractori;
•Monitorizarea consumurilor de energie, apa etc.;
•Responsabilitati Ofiter de securitate a facilitatii portuare pentru implementarea sistemului ISPS (este un avantaj);
•Asigurarea implementarii complete a cerintelor privind Managementul Contractantilor, aplicarea si respectarea Procedurilor de lucru cu contractantii.

Pare deja postul perfect? Avem mai multe să-ți oferim
•Educație continuă - investim continuu în tine pentru a ne asigura că ai tot ce ai nevoie pentru a excela la locul de muncă și pentru a-ți îmbunătăți abilitățile
•Bonus anual de performanță
•Bonus de vacanță și 26 zile de vacanță
•Tichete cadou de Paște, Crăciun, 1 &8 martie (femei)
•Asigurare de sănătate
•Asigurare de viață
•Tichete de masă
•Transport și cazare dacă vii dintr-o altă localitate