INGINER IN INDUSTRIA ALIMENTARA in Ilfov

RESPONSABILITATI

a) specifice  postului:

  • organizează și coordonează personalul din subordine;

  • Sterilizarea produsului de conservare si monitorizarea procesului de sterilizare.

  • Cooperarea cu sectia de productie si sectia de baxare, sterilizarea fiind punctul de legatura intre cele doua sectii.

    • responsabil pentru funcționarea corespunzătoare a parametrilor sterilizatoare;

    • urmează parametrii stabiliți pentru procesul de sterilizare;

    • trimite produsul finit la secțiunea etichetare și dozării;

    • respectă reglementările interne și a procedurilor de lucru;

    • respectă reglementările PSI;

    • dispune de toate responsabilitățile și beneficiile tuturor drepturilor în temeiul Regulamentului Contractului Colectiv de Munca al Companiei și;

    • obligații pentru sănătatea și siguranța la locul de muncă

  • funcționează în conformitate cu pregătirea și instruirea acestuia și instrucțiunile primite de la angajator, astfel încât să nu se expune la pericol de rănire sau de boală profesională, atât de sine și altele care pot fi afectate de acte sau omisiuni în cursul lucrărilor sale;

  • responsabil de a utiliza în mod corespunzător de mașini, echipamente, unelte, substanțe periculoase, echipamentele de transport și alte mijloace de producție;

  • utilizarea corectă a echipamentului individual de protecție furnizat și, după utilizare, returnați-l sau pune în locul destinat depozitării;

  •  să informeze imediat angajatorul și / sau lucrătorilor atribuie orice situație de muncă, care are motive întemeiate să-l un pericol pentru orice sistem de protecție cu deficit de sănătate și siguranță și ia în considerare;

  •  să informeze superiorul său și / sau a prejudiciului suferit de sine angajator;

  • cooperează cu angajatorul și / sau lucrători repartizați, atâta timp cât este necesar pentru a face posibilă realizarea oricăror măsuri sau cerințe impuse de către

  • relatia cu inspectorii de muncă sau inspectorii de sănătate, de protecție a sănătății și a siguranței lucrătorilor;

  • cooperează, atâta timp cât este necesar, cu angajatorul și / sau lucrătorii alocate pentru a permite angajatorului să se asigure că mediul de lucru și condițiile de muncă sunt sigure și fără riscuri pentru sănătate și securitate în domeniul de activitate;

  •  relatia cu inspectorii de muncă și inspectorii sanitari.

    PROFIL PERSONAL

    • Capacitate de a evalua si a lua decizii, initiativa, spirit practic;

    • Abilitati de lucru cu oamenii si rezistenţă mare la stres;

    • Trăsături pozitive de caracter: exigenţă, obiectivitate, spirit critic, consecvenţă în acţiune;

    • Comportament adecvat (limbaj, vestimentaţie, reguli de politeţe si amabilitate);

    • Încredere in sine si capacitate de adaptare;

    • Organizare personală; Atentie distributiva

    • Aptitudine generala de învăţare;

      CE OEFRIM:

      - PRANZ ASIGURAT

      - TRANSPORT ASIGURAT

      - CONTRACT DE MUNCA PE PERIOADA NEDETERMINATA

      - SALARIU ATRACTIV