Inginer instalatii electrice si / sau automatizari in Satu Mare

Descripción del puesto:Ihre AufgabenCautam un responsabil pentru lucrarile electrice si de automatizari in contractele de proiectare si executie din domeniul epurarii apelor uzate si a tratarii apei in vederea potabilizarii la calitatea solicitata si in intervalul de timp disponibil, cat si in cadrul bugetului disponibil. * Participarea la verificarea / elaborarea ofertelor de licitatie pentru partea de lucrari electrice (joasa si medie tensiune), automatizari si SCADA; * Verificarea corectiudinii detaliilor de executie pentru proiecte de instalatii electrice si automatizari; * Colaborarea cu echipele de montaj specializate si supravegherea acestora, respectiv supervizarea lucrarilor in executie; * Supervizarea lucrarilor in santier si participarea la testele din fabrica pentru tablourile electrice si de automatizare; * Elaborarea FAM in vederea aprobarii de catre Inginer; * Urmarirea stadiului lucrarilor din punct de vedere cantitativ si calitativ; * Urmarirea implementarii proiectelor in conformitate cu prevederile contractuale, legislatia in vigoare si reglementarile tehnice; * Participarea si asigurarea suportului pentru intocmirea cartii tehnice cu reprezentantul AQ; * Asigurarea functiei comerciale (relatii cu furnizorii si subcontractorii); * Respectarea procedurilor de lucru si de sistem.Ihre QualifikationenInginer instalatii electrice si / sau automatizari pentru constructii de epurare si tratare apa, la Satu MareCerinte: * Studii superioare finalizate de inginer instalatii electrice si/sau automatizari; * Minim 3 ani experienta de lucru in santier in cadrul contractelor de proiectare si executie (de tip FIDIC galben si/sau HG 1); * Minim un contract de proiectare si executie de statii de epurare si/sau statii de tratare a apei; * Experienta in proiectare si/sau revizie proiecte elaborate de terti pentru lucrari de instalatii electrice / automatizari; * Experienta dovedita in testare lucrari, punere in functiune si asistenta tehnica in perioada de garantie; * Cunoasterea si intelegerea echipamentelor electrice / automatizari corespunzatoare statiilor de epurare, statiilor de tratare apa si gospodariilor de apa; * Disponibiltate pentru lucrul in santiere din Romania; postul presupune deplasari in tara in mod frecvent; * Cunostinte avansate de MS Office (Word, Excel), EPLAN, AUTOCAD; * Cunostinte de limba engleza la nivel cel putin mediu; limba romana - nativ / avansat; * Capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa, abilitatea de a lua decizii, responsabilitate, comunicare excelenta oral si scris, flexibilitate si mobilitate; * Permis de conducere cat B.Prezinta un avantaj candidatul care are experienta/cunostinte de: * Lucrari de medie tensiune * Executie tablouri electrice si de automatizare * Echipmente si software pentru Scada si PLC