Inginer mentenanta in Sibiu

Responsabilitati: Să menţină derularea eficace a producţiei în fabrică prin întreținerea și repararea la timp și de bună calitate a mașinilor și instalațiilor din dotarea societății.Asigurarea respectării standardelor de calitate referitoare la reparatiile efectuate, respectarea procedurilor de calitate privind mentenanța preventivă, micșorarea timpilor de stationare a mașinilor precum și a numărului de reparații accidentale.Ofera suport tehnic echipei de mentenanta in diagnosticarea si repararea echipamentelor de productie (mecanic, hidraulic, pneumatic, electric/ automatizari).Elaboreaza si urmareste planul de mentenanta preventiva.Participa la implementarea solutiilor tehnice de imbunatatire. Cerinte: Studii superioare: Profil electric/ Specializare electro-automatizări;Studii de specialitate: acționari electrice, pneumatice și automatizări;Cunoștințe tehnice de specialitate, cunoștințe de automatică industrială;Experiența in citirea schemelor electrice;Cunostiinte in automate programabile Siemens, Wago (constitue un avantaj);Cunoștiinte automate programabile Step5 si Step7 (constitue un avantaj);Limbi străine: limba engleză, limba germană (constitue un avantaj);Cunoștinte operare PC;Experiență in domeniu.Oferta: Pachet salarial atractiv.Tichete de masa.Prima de Craciun si de Paste.Servicii medicale gratuite.