Inginer ofertare in Bucuresti

Descrierea postului

Studiaza documentatia: caiete de sarcini, fise de date, planuri, memorii tehnice si intocmeste ofertele complete tinand cont de cerintele acestora; Intocmeste si verifica oferta tehnica si financiara pentru licitatii publice; Locul de munca se afla in Com. Joita, Sat Bacu, jud. Giurgiu. Dupa depunerea ofertei, raspunde la solicitarile de calificari ale autoritatii contractante; Verifica, dupa preluarea contractului, listele de cantitati, intocmeste antemasuratori, note de comanda suplimentara, note de renuntare, etc.; Participa activ la intocmirea corespondentei cu beneficiarul, verifica solutiile transmise, urmareste cu minutiozitate evolutia contractului; Intocmeste dosarul de decontare : caiete de masuratori ( atasamente) in conformitate cu stadiul fizic, situatii de lucrari, coopereaza cu departamentul achizitii pentru completarea dosarului cu documentele de calitate ale materialelor puse in opera; Colaboreaza cu subcontractantii, intocmeste situatii de lucrari si raportare lunara pentru acestia; Urmareste si actualizeaza graficul de executie, intocmeste graficul de plati, graficul de progres etc.. Cerinte Studii superioare; Cunostinte temeinice in domeniul constructiilor; Utilizarea buna a programelor : Windev, Excel, Word, Adobe Reader, MS Project; Are abilitati de comunicare, capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa, atentie la detalii; Cunoasterea programelor de devize; Cunoasterea programului Autocad; Experienta operare a platformei de licitatii- SEAP, depunere documente DUAE; Este organizat si riguros; Spirit si abilitate de lucru in echipa. Permis categoria B Oferta (bonusuri, beneficii) Oferim conditii bune de munca precum si sansa de a lucra alaturi de o echipa dinamica si profesionista. Pachet salarial motivant; Laptop, telefon.