Inginer ofertare instalatii termice si sanitare Timisoara in Timisoara

Candidatul ideal

* experienta in domeniul instalatiilor termice, sanitare si HVAC constituie un avantaj;
* studii superioare finalizate, preferabil in domeniul tehnic ;
* experienta in domeniul vanzarilor;
* abilitati comerciale;
* gandire si capacitate de analiza si selectie;
* persoana pozitiva, dinamica, spontana, ordonata;
* cunostinte de operare PC.

Descrierea jobului

* realizeaza oferta tehnica si comerciala;
* comunica cu departamentul de vanzari sau direct cu clientul pentru eliminarea neintelegerilor referitoare la cerintele clientului;
* colecteaza informatii necesare unei cotatii corespunzatoare;
* examineaza proiectul d.pd.v tehnic si solicita informatii suplimentare (daca este cazul);
* mentine si dezvolta relatia directa cu clientii, in vederea obtinerii de comenzi pt. produse din portofoliul companiei;

BENEFICII:
- pachet salarial motivant ( salar fix + bonus in functie de realizari),
- mediu de lucru placut, stimulativ,
- posibilitati de dezvoltare profesionala prin training-uri de specialitate.
- telefon, laptop.