Inginer responsabil SSM in Bucuresti

Rolul postului:

Titularul postului este responsabil cu securitatea si sanatatea in munca la punctul de lucru Buzau.

Principalele responsabilitati:

- Adopta masurile necesare pentru a asigura respectarea la fabrica a cerintelor legislatiei in vigoare si regulamentului intern aplicabil Companiei pe linie de siguranta si sanatatea lucratorilor .
- Asigura identificarea riscurilor pe linie de SSM ;
- Asigura , instruirea angajatilor in domeniul prevenirii si protectiei cu privire la : riscurile la adresa sigurantei si sanatatii, riscurile specifice la care angajatii sunt expusi in raport cu activitatea desfasurata, la normele de siguranta si reglementarile corporative in domeniu;
- Pastreaza relatia cu autoritatile statului pe linie de SSM si participa la inspectii si cercetari aferente ariei sale de activitate

Principalele cerinte:

Candidatul ideal:

-Absolvent studii tehnice superioare
-Curs in domeniul securitatii si sanatatii in munca cu o durată de cel puţin 80 de ore SSM
-Experienta pe o pozitie similara 1 an in industrie
- Excelente abilităţi de comunicare
- Persoană dinamică, implicata, organizată, atentă la detalii, orientată spre rezultat.
- Persoana care detine cunoştinţe avansate legislative în domeniul SSM

Ce iti oferim:

Oportunitati de dezvoltare profesionala.

Pachet salarial compus din salariu adecvat cunostintelor si experientei, bonus performanta si tichete de masa.