Ingrijitor copii 1an 6 luni - 3 ani gradinita in Bucureşti Sectorul 2

Centrul educational Nicoland cauta ingrijitoare pentru copii 1an 6luni - 3ani, program full time.

Cerințe: experiență de lucru cu cei mici.
Profil: persoană serioasă, reponsabilă, empatică, sociabilă, caldă și prietenoasă, să iubească mult copiii, să aibă o atitudine pozitivă, să aibă răbdare și să cunoască etapele de dezvoltare ale vârstei preșcolare.

Dorim să fie o persoană serioasă, reponsabilă, empatică, sociabilă, caldă și prietenoasă, să iubească mult copiii, să aibă o atitudine pozitivă, să îi placă provocările, să aibă răbdare și să cunoască etapele de dezvoltare ale vârstei preșcolare. Experiența de lucru cu cei mici reprezintă un avantaj.

Oferim o echipă unită și veselă, o ambianță de lucru plăcută, activă și oportunități de învățare.

Descrierea jobului

- preia copiii dimineața de la părinți și îi conduce în sala de activitate;
- însoțește copiii la toaletă, îi schimbă de scutec dacă este cazul;
- asistă la îmbrăcarea copiilor și îi însoțește pentru ieșirea în curte sau la alte activități;
- asigură sprijin copiilor la masă ;
- contribuie la pregătirea sălilor de activitate, de somn, de masă;
- sprijină educatoarea în activitatea zilnică;
- înlocuiește temporar (la nevoie) educatoarea sau asistenta de educatoare;
- însoțește copiii în zona de recepție pentru a fi preluați de părinți

Despre companie

Nicoland este un centru educațional cu 6 principii pentru cei 6 ani ai copilului preșcolar: educație cu blândețe, respect față de copil, descoperirea talentelor, educație fără televizor, dragoste față de cărți, alimentație sănătoasă. Proiectul nostru educațional, Nicoland, încurajează individualitatea, unicitatea fiecărui copil și eterogenitatea (abandonăm sistemul de creare a grupelor pe criteriul strict al vârstei și oferim prioritate dezvoltării și intereselor copilului). Reușim aceasta prin integrarea abilităților individuale și educarea diferențiată, adaptată nevoilor fiecărui copil. Pentru fiecare copil înscris la Nicoland ne propunem: dezvoltarea cognitivă, afectivă și socială în funcție de personalitate și ritmul propriu de dezvoltare; dezvoltarea capacității de a comunica și interacționa; descoperirea identității proprii și a potențialului, încurajarea explorării, încercărilor, experimentelor, imaginației.