Manager Resurse Umane in Cluj Napoca

Candidatul ideal

  • Studii universitare finalizate (preferabil in domeniul psihologie, economie, drept);
  • Experienta minim 5 ani in domeniul resurselor umane (functii de recrutare, admin, payroll, comp &ben, talent management);
  • Cunostinte solide de legislatia muncii;
  • Abilitati manageriale si de conducere;
  • Abilitati de comunicare;
  • Abilitati de organizare si de rezolvare a problemelor, persoana empatica, echilibrata si responsabila;
  • Initiativa si spirit intreprinzator, creativitate;
  • Capacitatea de a intelege comportamentul uman, de a conduce si motiva oamenii, de a lua decizii;

Descrierea jobului

  • Coordoneaza activitatile departamentului HR al companiei;
  • Identifica trasaturile definitorii ale culturii organizationale, propune si urmareste implementarea unor masuri de optimizare a culturii organizationale;
  • Elaboreaza proceduri de HR impreuna cu conducerea companiei si urmareste respectarea acestora;
  • Propune, planifica si coordoneaza procesul de mentinere a structurii organizatiei, contribuind la asigurarea necesarului de personal prin coordonarea activitatii de recrutare si selectie, precum si a procesului de retentie a personalului competent;
  • Ofera consiliere managerilor in probleme privind selectia candidatilor, schimbari organizationale, dezvoltarea politicilor companiei;
  • Participa la solutionarea conflictelor de munca si a plangerilor angajatilor;
  • Coordoneaza realizarea si implementarea unui sistem de evaluare a performantelor profesionale ale angajatilor;
  • Coordoneaza activitatea de reactualizare a fiselor de post;
  • Propune sisteme de motivare personal bazate pe realizarea indicatorilor de performanta;
  • Realizeaza coordonarea procesului de evaluare a nevoilor de instruire, evalueaza programele de training si dezvoltare;
  • Realizeaza si raporteaza o serie de situatii cerute de conducerea societatii, privind structura personalului pe diverse categorii de varsta, sex, socio-profesionale, fluctuatia de personal, absenteismul, cauzele acestora, etc.