Network Infrastructure Engineer (data&voice)- Expert in Bucuresti

Network Infrastructure Engineer (data&voice)- Expert

Permanent contract|Bucuresti|Information Technology Aplica window.dataLayer = window.dataLayer || []; var aData = { customVarPage1: "Network Infrastructure Engineer (data&voice)- Expert", customVarPage2: "Bucuresti", customVarPage3: "Permanent contract", customVarPage4: "20000EKX", customVarPage5: "BRD", customVarPage6: "Information Technology", customVarPage7: "2021/01/05" } window.dataLayer.push(aData);

Bucuresti, Romania Permanent contract Information Technology Aplica

Misiune

Responsabilitati:

- Monitorizează starea de operativitate a reţelei pentru detectarea degradării/intreruperii serviciilor;

  - Planifică şi gestionează lucrările de întreţinere şi/sau reparaţie;

- Monitorizează resursele critice de procesare a fluxurilor de reţea şi performanţa lor;

- Intreţine legăturile cu furnizorii externi de servicii în numele bancii;

  - Menţine schemele de retea şi celelalte documente interne de organizare a reţelei existente;

  - Administrează schimbările care trebuiesc efectuate asupra reţelei pentru minimizarea întreruperilor serviciilor;

  - Participa la proiectele transversale oferind support pentru partea de retea atat tehnic cat si organizatoric.

Profil

Cerintele principale:

- Studii superioare de profil tehnic (absolvite, cu diploma) si certificare CCNP;

  - Experienţă în telecomunicaţii de minim 5 ani;

  - Experienţă administrarea echipamente CISCO, Netscaler load balancer, Checkpoint firewall, Fortigate, Imperva waf şi alte echipamente de reţea;

  - Cunoştinţe avansate in administrarea retelelor de date;

  - Cunostinte avansate troubleshooting comunicatii date

  - Cunoastinte avansate protocoale de comunicatii date;

  - Reprezinta un avantaj:

' o Cunostinte SDN si ISE;

o Cunostinte de protocoale de comunicatii voce IP.

  - Capacitatea de a lucra independent, in mod proactiv, abilitate de negociere si lucru in echipe eterogene;

- Capacitatea de a intelege nevoile de business;

- Orientare catre rezultat, abilitati de organizare si management de proiect;

- Excelenta cunoastere a limbii engleze (limba franceza reprezinta un plus)

Descriere

Pentru centrul nostru tehnic, locat in zona Berceni, cautam un Expert infrastructura retele.

Reference: 20000EKX Entity: BRD Starting date: immediate Publication date: 2021/01/05 Aplica Share { "@context": "https://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type": "ListItem", "position": 1, "name": "Home", "item": "https://careers.societegenerale.com/en" } , { "@type": "ListItem", "position": 2, "name": "Job offers", "item": "https://careers.societegenerale.comhttps://careers.societegenerale.com/en/search" } , { "@type": "ListItem", "position": 3, "name": "Network Infrastructure Engineer (data&voice)- Expert", "item": "https://careers.societegenerale.comhttps://careers.societegenerale.com/en/job-offers/network-infrastructure-engineer-datavoice-expert-20000EKX-en&src=" } ]}

  • Home Job offers Network Infrastructure Engineer (data&voice)- Expert
  • Discover
  • Jobs in banking
  • Tips for job seekers
  • Group Société Générale website
  • Useful links
  • Help Center
  • Profiles wanted
  • Legal information
  • Privacy policy
  • Accessibility: partially compliant
  • Follow Us:

    Internet Explorer non supporté

    Le navigateur Internet Explorer ne permet pas de bénéficier de l’ensemble des fonctionnalités à disposition sur ce site.