OPERATOR CNC in Prahova

Candidatul ideal

Ești în căutarea unui loc de muncă stabil?

Având în vedere proiectele noi, dezvoltarea companiei si faptul că ne mărim echipa, te așteptăm la noi!

Cerinte necesare, dar nu obligatorii:

- Absolvent de liceu sau de Scoala Profesionala, de preferat in specializarea Prelucrator prin aschiere/ Mecanica;
- Cunostinte desen tehnic;
- Cunostinte procese frezare si strunjire;
- Cunostinte utilizare scule si instrumente de masura si control (calibre, sublere, micrometre).

În cazul în care nu întrunești cerințele de mai sus, colegii din echipa de training te vor ajuta în procesul de învățare.

În cazul în care întrunești cerințele de mai sus, colegii din echipa de training vor fi bucuroși să te integreze rapid in echipa.

Descrierea jobului

- Asigura realizarea pieselor in urma setarii si operarii masinilor cu comanda numerica (CNC);
- Pregateste semifabricatul pentru operatia de prelucrare prin aschiere;
- Ruleaza programul CNC pe masina cu comanda numerica (CNC), conform instructiunilor de operare si cu specificatiile tehnice;
- Masoara si verifica piesele folosind instrumentele de masura, conform cerintelor si specificatiilor tehnice;
- Incarca si manevreaza componentele cu ajutorul echipamentelor de ridicare si/ sau transport in conditii de siguranta;
​- Asigura schimbarea placutelor de aschiere si corectia sculelor;
- Pastreaza in bune conditii de functionare atat masina CNC pe care o opereaza, cat si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizeaza.