Operator Productie in Ploieşti

Candidatul ideal

  • Studii profesionale/medii;
  • Experienta in productie, constituie avantaj;
  • Utiliare PC;
  • Capabil sa opereze conform standardelor de lucru;
  • Capacitate de a lucra la norma, standardizat, operatii repetitive;
  • Capacitate de a lucra in schimburi continue;
  • Dorinta de invatare si implicare la locul de munca;
  • Comunicator bun in interiorul si exteriorul echipei de productie;
  • Atentie distributiva, abilitatea de a realiza mai multe functii odata;
  • Bune abilitati organizatorice;
  • Comportamente sigure, fara inclinatii spre asumare de riscuri de securitate;

Descrierea jobului

  • Opereaza echipamentele tehnice din celula de productie in vederea realizarii de produse, in conditii de siguranta si securitate a muncii respectand cerintele de calitate si cantitate;
  • Raspunde de gestionarea pieselor produse pe procesul unde isi desfasoara activitatea;
  • Asigura colectarea rebuturilor la postul de lucru;
  • Asigura inregistrarea datelor in sistemele de calitate aprobate;
  • Asigura inregistrarea productiei pe tablele de raportare orara si, unde este cazul, in sistemul electronic;
  • Asigura inregistrarea corecta a timpilor de functionare a procesului din aria de responsabilitate prin utilizarea sistemului companiei;
  • Isi urmareste indeplinirea sarcinilor de munca si raportarea catre superiorul direct al stadiului realizarii programului de productie si orice neregula constatata;
  • Executa schimbarea de referinta conform secventei si a instructiunilor cu care lucreaza;
  • Se asigura ca toate materialele de la referinta anterioara au fost retrase din linie si identificate corect;
  • Contribuie activ la imbunatatirea continua a performantelor fabricii: identifica in mod constant oportunitati de imbunatatire a propriei activitati si a fabricii;