Programator ASP.NET in Bucuresti

Candidatul ideal

Absolvent/a a unei facultati de profil (Informatica / Cibernetica / Automatica si Calculatoare);
Experienta in dezvoltarea de aplicatii.NET/ASP.NET;
Cunostinte foarte bune de ASP.NET, C#, CSS;
Cunoasterea limbajului HTML si a cel putin, unui limbaj de scripting (JavaScript; JQuery);
Cunostinte avansate de Microsoft SQL Server;
Bune cunostinte legate de arhitectura si logica bazelor de date;
Cunoasterea conceptului de versionare a proiectelor;
Gandire analitica si capacitatea de analiza;
Spirit de echipa;
Capacitatea de a asimila rapid noi cunostinte;
Atentia la detalii;
Lucrul in proiecte cu termene limita.

Descrierea jobului

Asigura implementarea cerintelor de dezvoltare a produselor software, ale companiei si grupului, la nivelul de calitate si in timpul agreat in cadrul proiectului;
Proiecteaza, implementeaza si testeaza solutiile tehnice;
Dezvolta prototipuri pentru noile reglementari/ functionalitati;
Contribuie la cresterea calitatii produselor software;
Contribuie la implementarea standardelor de scriere a codului;
Aplica eficient si responsabil procedurile si tehnicile de programare.