Programator CNC - responsabil schimb productie in Baia Mare

ADECCO Resurse Umane alaturi de unul dintre partenerii sai din Baia Mare, companie specializata in productia de injectii mase plastice este in cautarea unei persoane cu experienta in programare de CNC-uri.

Candidatul ideal:
Studii medii absolvite;
- Experienta de minim 2 ani in programarea de utilaje;
- Disponibilitatea de a lucra in schimburi;
- Reprezinta un avantaj experienta sau abilitatile necesare conducerii unei echipe in productie

Responsabilitati principale:
-Realizeaza programele de operare ale utilajelor si ofera suport tehnic operator;
- Defineste si intocmeste specificatii pentru programele de operare ale utilajelor;
- Intretine programele existente facand modificari conform cerintelor;
- Supravegheaza buna functionare a echipamentelor si utilajelor, si semnaleaza interventiile necesare -
-Coordoneaza procesul de planificare si urmarire a productiei,pentru satisfacerea cerintelor clientului si asigurarea profitabilitatii companiei, impreuna cu directorul de productie
-Coordoneaza intocmirea normelor si planurilor de productie, pe schimbul sau.

Poți aplica direct prin Adecco aici