Project Manager Investitii in Bucuresti

Candidatul ideal

Cerinte :
- absolvent Universitate Tehnica, ( Inginerie Electrică / Automatizări sau echivalent)
- atitudine pozitiva si capacitate de a lucra in echipa
- experienta in urmarirea tuturor etapelor unui proiect
- experienta in domeniul proiectelor de investitii
- capacitatea de a lucra pe proiecte cu respectarea termenelor limita impuse de acestea
- capacitate foarte buna de comunicare, relationare si negociere cu partenerii de contract
- abilităţi de comunicare interpersonală
- aptitudini de conducere si coordonare a activitatilor complexe
- bune abilitati atat organizatorice cat si tehnice
- capacitate de concentrare, analiza si sinteza
- capacitate de previziune a evenimentelor
- adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare, la situatii de criza
- cursuri de Project Management
- cunostinte avansate de operare PC (Autocad, Microsoft Project, Microsoft Office)
- cunostinte solide privind implementare solutiilor moderne de automatizari industriale
- experienta relevanta in implementare proiectelor industriale
- cunoștinte de limba engleză la nivel avansat
- permis de conducere categoria B
- constituie avantaj , experienta de lucru cu sisteme de imbunatatire, TPM / Autonomous Maintenance

Descrierea jobului

Responsabilitatii :
- Coordoneaza eficient toate activitatile proiectelor in vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele mai inalte standarde de calitate
- Pregateste si organizeaza planurile de activitate in cadrul proiectelor si asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectelor
- Administreaza bugetul proiectelor in conformitate cu procedurile interne
- Coordoneaza activitatile din cadrul proiectelor colaborand direct cu echipele tehnice, consultantii si alti colaboratori implicati
- Stabileste caietul de sarcini pentru fiecare proiect, impreuna cu beneficiarii proiectului cat si cu departamentul tehnic
- Obtine cele mai bune oferte din punct de vedere tehnico-economic
- Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte lunare cu respectarea termenelor
- Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectelor organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand etapele proiectelor celorlalte departamente implicate sau beneficiare
- Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau
- Raspunde de corectitudinea si promptitudinea cu care furnizeaza informatiile din domeniul sau de activitate
- Asigura un climat de colaborare intre toti cei implicati in proiectele de investitii
- Este in stransa legatura cu furnizorii de echipamente si solutii atat pe perioada desfasurarii proiectelor, pe perioada garantiei cat si post garantie pentru remedierea eventualelor probleme

Oferim :
- Salariu atractiv
- Oportunitatea de dezvoltare intr-o companie de succes alaturi de o echipa performanta
- Tichete de masa
- Tichete cadou Pasti si Craciun
- Asigurare si servicii medicale private
- Cursuri de pregatire profesionala si personala