QUALITY ASSURANCE - Autoliv Rovinari in Rovinari

Candidatul ideal

  • Gandire tehnica si structurata;
  • Abilitati de comunicare si relationare constructiva;
  • Capacitate de automotivare si de invatare rapida;
  • Obisnuit sa lucreze cu calculatorul (Excel, Word, Outlook)
  • Atent la detalii;
  • Spirit de echipa

Descrierea jobului

  • Verifica conformitatea produsului finit conform cerintelor clientului si raporteaza neconformitatilor echipei de AMG;
  • Coordoneaza activitatile de sortare a produselor neconforme
  • La gasirea produselor neconforme, este responsabil sa initieza Quality alert, raport de neconformitate si scolarizarea operatorilor
  • Verificarea produselor de la subcontractori
  • Participa in echipele de validare a proceselor/ produselor si executa masuratori