Receptionist / a - Clinica Iowemed-Medicover in Constanţa

Candidatul ideal

  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa; dorinta de a ajuta pe ceilalti;
  • Orientare catre client, atentie la detalii;
  • Bune cunostinte MS Office (Word, Excel);
  • Cunostinte medii de limba engleza;
  • Disponibilitate de lucru in ture saptamanale (dimineata/dupa-amiaza).

Responsabilitati:

  • Intampina pacientii care sosesc in clinica si ii indruma catre sala de asteptare, respectiv cabinetul medical unde va avea loc consultatia;
  • Preia apelurile telefonice;
  • Programeaza sau reprogrameaza pacientii la diferite consultatii/investigatii;
  • Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale si completeaza facturi fiscale;
  • Claseaza si arhiveaza rezultatele, fisele sau dosarele medicale si cererile pacientilor;
  • Inregistreaza, elibereaza rezultatele analizelor si verifica achitarea contravalorii acestora;
  • Preia si distribuie corespondenta.

Lucrand la noi vei avea:

  • Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Constanța și România;
  • Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
  • Programe de training (in functie de pozitie/specialitate);
  • Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
  • Program de lucru flexibil;
  • Pachet complex de beneficii medicale.

Despre companie

Iowemed este unul dintre cele mai importante branduri medicale la nivel local, renumit pentru excelenta in furnizarea de servicii medicale de inalta calitate, prin intermediul unei echipe dedicate de peste 150 de medici si asistenti. Reteaua Iowemed ofera peste 30 de specialitati medicale la cele mai inalte standarde, atat pentru pacienti individuali, cat si pentru angajatii din companii. Iowemed ofera, de asemenea, servicii de Medicina Maritima, pentru cei care au nevoie de certificate medicale specifice pentru activitatile de navigatie.