Receptionist/a - Clinica Medicover in Bucuresti

Candidatul ideal

Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa; dorinta de a ajuta pe ceilalti;
Orientare catre client, atentie la detalii;
Bune cunostinte MS Office (Word, Excel);
Cunostinte medii de limba engleza;
Disponibilitate de lucru in ture saptamanale (dimineata/dupa-amiaza).

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Intampina pacientii care sosesc in clinica si ii indruma catre sala de asteptare, respectiv cabinetul medical unde va avea loc consultatia;
Preia apelurile telefonice;
Programeaza sau reprogrameaza pacientii la diferite consultatii/investigatii;
Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale si completeaza facturi fiscale;
Claseaza si arhiveaza rezultatele, fisele sau dosarele medicale si cererile pacientilor;
Inregistreaza, elibereaza rezultatele analizelor si verifica achitarea contravalorii acestora;
Preia si distribuie corespondenta.

Lucrand la noi vei avea:

Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;
Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
Programe de training (in functie de pozitie/specialitate);
Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
Program de lucru flexibil;
Pachet complex de beneficii medicale.

Despre companie

Grupul Medicover este unul dintre cei mai mari furnizori de servicii medicale private din Europa Centrală și de Est și oferă servicii medicale integrate pacienților din 14 țări europene (România, Polonia, Suedia, Turcia, Ungaria, Germania, Marea Britanie, Ucraina, Belarus, Bulgaria, Serbia, Georgia, Republica Moldova, Rusia), cu peste 100 de clinici Medicover, 80 de laboratoare, 400 puncte de recoltare, peste 6,5 milioane de pacienți anual și peste de angajați. Ȋn România, Medicover este prezent de peste 22 ani pe piața serviciilor medicale private și dispune de o rețea de 25 clinici proprii în București și în țară (Timișoara, Cluj-Napoca, Constanța, Iași, Ploiești, Brașov, Galați, Pitești) și un spital generalist – Spitalul Medicover.