Reprezentant comercial – spuma poliuretanica - Ludus in Mures

Job Description

Responsabilitati

-       Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si furnizori autohtoni si straini;

-       Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;

-       Raportarea activitatii catre superior respectand cerintele acestuia;

-       Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;

-       Stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii;

-       Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;

-       Redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri;

-       Intocmeste documentele comerciale;

-       Participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;

-       Realizarea de oferte si contracte comerciale pentru fiecare client aflat in portofoliu;

-       Efectueaza calatorii in scopul realizarii sarcinilor de serviciu in procent de pana la 80% din timpul de lucru;

-       Verificarea antecalculatiilor primite de la departamentul de proiectare si negocierea preturilor si a termenelor de plata cu clientii.

-       Urmarirea derularii relatiilor comerciale cu clientii: preluarea comenzii si trimiterea acesteia la persoanele responsabile, informarea clientului cu privire la termenul de livrare, preluarea feedback-ului de la client cu privire la calitatea produselor si gradul de satisfactie oferit de serviciile companiei, urmarirea incasarii sumelor datorate de client firmei, luarea tuturor masurilor necesare pentru colectarea banilor datorati de client;

-       Mentinerea si dezvoltarea retelei de clienti, prin vizite regulate a zonei acoperite;

-       Asistarea clientului in formularea deciziei de cumparare a spumelor poliuretanice or a derivatelor din acesta, precum si monitorizarea gradului de satisfactie a acestuia;

-       Mentinerea unui contact permanent cu clientii;

-       Evidenta clientilor actuali si potentiali (o lista cu toti clientii actuali si potentiali);

-       Intcmirea rapoartelor de activitate saptamanale.

Requirements

Cerinte

-      Studii: Superioare, preferabil in Marketing

-      Experienta profesionala:  minim 2 ani in vanzari, preferabil in aceeasi functie

-      Grad inalt de profesionalism, tinuta decenta, atitudine respectuoasa si limbaj politicos;

-      Abilitati de utilizare a computerului si a pachetului Microsoft Office;

-      Abilitati excelente de negociere;

-      Orientare catre client si gandire comerciala;

-      Nivel inalt de auto-disciplina si spirit de observatie;

-      Capacitati foarte bune de prezentare si comunicare orala si scrisa;

-      Persoana organizata, cu abilitati de coordonare si de organizare eficienta a timpului;

-      Seriozitate si capacitate de asumare a responsabilitatii;

-      Persoana motivata, integra si loiala;

-      Capabilitati de respectare a termenelor limita si de gestionare a unui numar mare de informatii si sarcini;

-      Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu spr avansat;

-      Permis de conducere cat. B;

CV-urile se pot trimite la adresa:

Mai multe informatii la 0758 056 411.

Mulțumim pentru interesul și aplicația dumneavoastră, ne rezervăm dreptul de a contacta doar candidații potriviți cerințelor postului.

S.C. Agenția de Servicii Professional S.R.L. este înregistrată ca operator de date cu caracter personal. Având în vedere prevederile Regulamentului General privind Protecția Datelor Personale vă rugăm ca, înainte de a aplica la anunțul de angajare, să consultați pentru informare site-ul nostru:

Cerinte - Studii: Superioare, preferabil in Marketing - Experienta profesionala: minim 2 ani in vanzari, preferabil in aceeasi functie - Grad inalt de profesionalism, tinuta decenta, atitudine respectuoasa si limbaj politicos; - Abilitati de utilizare a computerului si a pachetului Microsoft Office; - Abilitati excelente de negociere; - Orientare catre client si gandire comerciala; - Nivel inalt de auto-disciplina si spirit de observatie; - Capacitati foarte bune de prezentare si comunicare orala si scrisa; - Persoana organizata, cu abilitati de coordonare si de organizare eficienta a timpului; - Seriozitate si capacitate de asumare a responsabilitatii; - Persoana motivata, integra si loiala; - Capabilitati de respectare a termenelor limita si de gestionare a unui numar mare de informatii si sarcini; - Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu spr avansat; - Permis de conducere cat. B; CV-urile se pot trimite la adresa: Mai multe informatii la 0758 056 411. Mulțumim pentru interesul și aplicația dumneavoastră, ne rezervăm dreptul de a contacta doar candidații potriviți cerințelor postului. S.C. Agenția de Servicii Professional S.R.L. este înregistrată ca operator de date cu caracter personal. Având în vedere prevederile Regulamentului General privind Protecția Datelor Personale vă rugăm ca, înainte de a aplica la anunțul de angajare, să consultați pentru informare site-ul nostru: