REPREZENTANT VANZARI la sediul din BRASOV in Sãcele

Candidatul ideal

Pentru intarirea echipei noastre din Punctul de lucru BRASOV cautam

REPREZENTANT VANZARI la sediul din BRASOV

Profilul candidatului:
Cunostinte solide de operare PC si sisteme informatice;
Experienta in domeniu constituie avantaj;
Studiile in industria lemnului sau tehnice, constituie avantaj;
Competente de negociere si usurinta in comunicare;
Capacitate de organizare şi planificare;
Capacitate de a lucra in echipa;
Rezistenta la efort si stres si usor adaptabil la schimbare;Domiciliul stabil in Brasov sau imprejurimi.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Administreaza clientii din portofoliul reprezentantului de vanzari din teren alocat;
Gestioneaza grupele de produse: usi, pardoseli si placi compacte;
Acorda suport atat pentru reprezentantul de vanzari din teren alocat, cat si pentru clientii din portofoliul acestuia;
Prezinta, promoveaza si vinde produsele si serviciile Holver in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
Organizeaza activitatile administrative de vanzari pe grupele de produse alocate in scopul realizarii planului de vanzari;
Identifica si aplica actiuni in vederea dezvoltarii gamei de produse comercializate.
Urmareste dezvoltarea unui parteneriat de durata cu clientii prin acordarea de suport si consultanta;
Proceseaza comenzile si cererile de oferte primite de la clienti, emite confirmarile de comanda si lanseaza notele de livrare;
Asigura suport clientilor prin punerea la dispozitie telefonic sau prin e-mail a informatiilor despre produse, disponibilitatea unui produs in stoc, informatii despre preturi si conditii comerciale, termene de livrare, promotii, lichidari de stocuri;
Negociaza contractele in limita autoritatii postului;Intocmeste situatii si rapoarte conform solicitarilor.

Oferim angajatilor motivati posibilitatea unei cariere de succes, cu un pachet salarial pe masura performantelor, in cadrul unei companii multinationale cu rezultate excelente pe plan international.
Va rugam sa ne trimiteti candidatura dumneavoastra detaliata, pana in data de 06.11.2020.

HOLVER – Punct de lucru Brasov
Sos. Cristianului nr.46, Brasov, 500053;
tel: +40 268 506 136; fax: +40 268 506 136; e-mail: resurse-umane@holver.ro