Reprezentant vanzari servicii medicale in Bucureşti Sectorul 2

Candidatul ideal

Minim 1 ani experienta in vanzarea de servicii medicale ( reprezinta un avantaj experienta in vanzari servicii medicale medicina muncii );

Bune abilitati de lucru pe calculator Ms Office, outlook.

Abilitatea de a asculta cu rabdare, de a raspunde intr-o maniera politicoasa, binevoitoare, profesionista, de a transmite clar informatiile, si de a le adapta la nivelul fiecarui tip de client / pacient;

Spirit de echipă;

Capacitatea de a livra rezultate sub presiunea timpului, de a prioritiza, de a lua decizii care sa raspunda nevoilor clientilor / pacientilor si in conformitate cu politica companiei;Bune abilitati de comunicare si negociere, capacitate organizatorica si de planificare;

Atitudine pozitiva si incredere in sine;Permis de conducere (categoria B) constituie un avantaj

Descrierea jobului

Administrarea eficienta a portofoliului de clienti existenti si actualizarea bazei de date a acestora;Identificarea permanenta de potentiali noi clienti corporate / medicina muncii;

Prospectarea pietei si identificarea de noi oportunitati de promovare;

Atragerea de medici trimitatori si mentinerea permanenta a relatiei cu acestia;Identificarea nevoilor clientilor / colaboratorilor prin tehnici de vanzare consultativa;

Efectuarea vizitelor cu scopul de prezentare si promovare a serviciilor companiei in raport cu nevoile identificate ale clientilor utilizand materialele de marketing puse la dispozitie, respectand standardele si recomandarile companiei;

O foarte buna cunostere a serviciilor pe care le promoveaza;

Planificarea optima a activitatilor zilnice/ saptamanale;

Raportarea cu acuratete si la timp a activitatilor zilnice.

Va rugam aplicati la anunt cu CV-ul dvs pt a putea fi contactati.

Despre companie

Nicomed furnizeaza catre mai mult de 150,000 de beneficiari, servicii medicale pentru diverse specialitati, serviciu de ambulanta, servicii de medicina muncii si servicii de laborator. www.nicomed.ro