Reprezentant vânzări tâmplărie PVC - zona BN-MS in Sighişoara

Candidatul ideal

  • Studii medii sau superioare finalizate;
  • Experiența relevantă în vânzarea meterialelor de construcții;
  • Experiență în vânzarea tâmplăriei PVC (ferestre, uși) - constituie avantaj;
  • Cunoștințe privind piața construcțiilor din zona alocată;
  • Foarte bune abilități de comunicare, vânzare și negociere;
  • Orientare spre client și spre atingerea obiectivelor;
  • Cunoștințe MS Office – nivel mediu;
  • Permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări frecvente în județele alocate.

Descrierea jobului

  • Promovarea și vânzarea produselor companiei în zona alocată;
  • Menținearea relației cu clienții, dezvoltarea și gеstionarеа portofoliului dе cliеnți;
  • Deplasări frecvente în teren pentru identificarea nevoilor clienților și a oportunităților de colaborare;
  • Îndеplinireа obiеctivelor dе vânzări, conform politicii și strаtеgiеi compаniеi;
  • Identificаrea și propunerea de acțiuni pentru creșterеа vânzărilor;
  • Monitorizarea derulării contractelor încheiate până la finalizarea acestora, inclusiv încasarea facturilor emise;
  • Colaborarea cu toate departementele implicate pentru realizarea obiectivelor de vânzări.
  • Beneficii
  • Pachet salarial competitiv - parte fixă și bonusuri în funcție de realizarea obiectivelor de vânzări;
  • Mașină, laptop, telefon mobil de serviciu;
  • Program de lucru flexibil și dinamic (include vizite la clienți și deplasări în județele alocate);
  • Oportunitatea de a întâlni oameni noi și de a dezvolta o rețea bogată de cunoștințe în domeniu;
  • Asigurare de viață – risc și accidente;
  • Stabilitate într-o companie românească;
  • Dezvoltare profesională.