Responsabil logistica in Bucuresti

Candidatul ideal

Studii medii sau superioare
Permis auto categoria B obligatoriu
Limba engleza obligatoriu
Excelente abilitati de comunicare si relationare
Abilitati de negociere
Persoana dinamica si organizata, apta atat pentru lucrul in echipa cat si individual
Focusat pe rezultate
Atent la detalii
Capacitate de organizare
Experienta pe un post similar constituie avantaj

Descrierea jobului

Organizare si monitorizare transporturi internationale- de la furnizorii straini
preluare marfa la depozit, organizare intrare in gestiune (introducere date in sistemul informatic al firmei);
Organizare depozit
Organizare comenzi in vedere impachetare
Mentinerea legaturii cu furnizorii de produse
Idenitficarea si selectarea firmelor de transport intern si international
Preluarea si inregistrarea comenzilor de la clienti,
Emiterea comenzilor catre furnizorii straini
Gestionează intrările/ieșirile produselor din depozit și se asigura de depozitarea în condiții de siguranță a acestora
Pregatirea produselor pentru livrare si a documentelor insotitoare
Organizarea si efectuarea livrarilor de produse (personal in Bucuresti si prin curier in restul tarii).
Organizarea și efectuarea inventarul stocului de marfă