Sales Representative - zona Bacau (perioada determinata) in Bacãu

Candidatul ideal

Studii medii obligatoriu (studiile superioare constituie avantaj);
Experienta relevanta in vanzari - minim 3 ani in domeniul farma;
Sociabil, convingator, organizat, dinamic, corect, dedicat, responsabil si serios;
Abilitati de comunicare, negociere, control si de gestionare eficienta a timpului;
Atitudine proactiva, orientat catre rezultate, clienti si catre gasirea de solutii;
Capacitate de construire, dezvoltare, gestionare si mentinerea unor relatii de lunga durata cu clientii;
Cunostinte operare PC la nivel avansat;
Permis auto Cat. B fara incidente majore in ultimele 12 luni.

Descrierea jobului

Promoveaza si vinde produsele catre clientii companiei (de ex. farmacii si magazine naturiste);
Gestionarea si distribuirea materialelor publicitare informative;
Preluarea / livrarea comenzilor si incasarea lor;
Mentinerea, dezvoltarea si extinderea retelei de clienti in concordanta cu politica de vanzari a companie;
Realizarea obiectivelor planificate: vanzari, incasari, clienti activi la nivelul zonei alocate, monitorizarea concurentei;
Colaborarea stransa cu managerul direct si echipa de vanzari;
Realizarea si prezentarea periodica a rapoartelor catre superiori.

BENEFICII:
Salariu motivant, direct proportional cu performanta;
Comision din vanzari;
Masina de serviciu;
Telefon mobil, tableta;
Programe de training periodice.