Sef atelier vulcanizare auto/ Sef service roti Bucuresti in Bucuresti, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti Sectorul 1

Responsabilitati:
- coordoneaza si dezvolta activitatea din cadrul service-ului de roti/ service auto atat prin atragerea de noi clienti cat si prin gestioneaza portofoliul actual de clienti si fidelizarea acestora;
- coordoneaza, indruma si controleaza dpdv tehnic si managerial activitatile vulcanizatorilor din cadrul service-ului de roti si se implica in mod direct in motivarea echipei (training, formare, integrare), precum si in implementarea politicilor firmei, astfel incat acestia sa fie pregatiti sa reprezinte compania in relatiile de colaborare cu partenerii, pentru cresterea cifrei de afaceri cu clientii deja existenti si prin atragerea clientilor noi;
- colaboreaza cu echipa de agenti de vanzari Dinamic 92 si se implica in activitatea de vanzare a anvelopelor la nivelul service-ului;
- stabileste necesarul de piese de schimb si materiale necesare pentru buna desfasurare a activitatilor de service roti/ vulcanizare auto, etc;
- organizeaza si planifica perioada de interventie in mod realist si se asigura de luarea tuturor masurilor ce se impun pentru a rezolva interventiile cu corectitudine si in timp util;
- furnizeaza informatiile necesare clientilor in mod profesionist, acestia sa revina in service-ul firmei si pentru viitoarele verificari si lucrari;
- colaboreaza cu conducerea firmei si ia masurile necesare pentru a rezolva interventiile cu corectitudine si in timp util.

Cerinte:
- calificari si experienta de min 3 ani in domeniul unui service roti / vulcanizare auto;
- experienta in coordonarea si motivarea unei echipe de vulcanizatori auto;
- experienta in relaţiile comerciale, în lucrul direct cu cu partenerii si cu potentialii parteneri ai societatii;
- cunoştinţe bune de utilizare a sistemelor de operare Windows si a aplicatiilor Office (de genul Word si Excel);
- cunostinte bune de utilizare a programelor specifice activitatilor dintr-un service auto/ programe de identificare piese si consumabile auto;
- cunoasterea legislatiei in domeniu;
- bune abilitati de comunicare, relationare, organizare;
- capacitate de organizare si de a lucra in echipa;
- capacitate de a lucra cu indicatori de performanta specifici activitatii de service.

Beneficii Oferite:
- salariu motivant cu recompense in functie de realizari;
- mediu de lucru placut, de crestere continua;
- colaborare cu o echipa profesionista, intr-o companie care este lider national in distributia de anvelope;
- evolutie si de dezvoltare profesionala.