Șef Formație Operativă de Lucru Exploatare Stații (126662) in Iaşi

Candidatul ideal

  • Educaţie necesară: Studii superioare tehnice, specializarea electroenergetică/ electrotehnică
  • Experienţă practică necesară: Minim 2 ani în activitatea de exploatare și mentenanță stații de transformare și LEA (LEC) 110 kV pentru studii superioare sau minim 5 ani experinta pentru studii tehnice postliceale sau școală de maiștri, deținător al autorizației grupa V SSM
  • Altele: Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Vei coordona activitatea formației operative de lucru exploatare stații și vei asigura aplicarea regimului de exploatare aprobat cu respectarea reglementărilor specifice domeniului de activitate
  • Vei organiza activitatea personalului operativ din cadrul formației, vei întocmi graficele de tură și de consemn pentru personalul din subordine
  • La nevoie vei executa manevre în stațiile de 110 kV și control periodic sau pentru identificare de elemente defecte pentru lichidare incidente
  • Vei asigura înregistrarea şi transmiterea datelor referitoare la exploatarea instalaţiilor (citiri orare, balanțe energetice, sesizări tehnice/ neconformități, ș.a.) și vei răspunde de respectarea termenelor de transmitere
  • Vei asigura executarea manevrelor programate şi a manevrelor accidentale pentru prevenirea sau lichidarea incidentelor şi avariilor

  • Ce îţi oferim
  • Premiu de performanţă
  • Tichete de masă
  • Asigurare privată de sănătate
  • Pensie facultativă
  • Primă de vacanţă

  • E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.