Specialist Resurse Umane in România

Job Description

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare;

- Atestat inspector resurse umane;

- Cunostinte privind legislatia muncii;

- Cunostinte MS Office;

- Cunostinte limba engleza – nivel mediu;

- Abilitati foarte bune de organizare, comunicare si relationare cu oamenii;

- Capacitate de gestionare eficienta a timpului si prioritatilor;

- Abilitati de lucru in echipa;

- Disponibilitate si flexibilitate la program prelungit.

Descrierea jobului

- Gestionarea dosarelor de personal;

- Intocmirea formele necesare pentru angajare, promovare, desfacerea contractului de muncă, după caz, pentru personalul societăţii (contracte individuale de muncă, acte adiţionale, decizii etc.), in softul HR;

- Verificarea documentelor prezentate la angajare, in vederea inscrierii lor in baza de date;

- Intocmirea si eliberarea tuturor tipurilor de adeverinte şi acte, solicitate de salariaţii societăţii, cu respectarea prevederilor legale;

- Pastrarea si actualizarea evidentei referitoare la efectuarea concediilor de odihnă, a concediilor fără plată, a concediilor de studii pentru personalul societăţii;

- Verificarea, introducerea si arhivarea concediilor medicale;

- Intocmirea notelor de lichidare, pentru salariatii care pleaca;

- Arhivarea documentele de personal.