Vanzatoare magazin bijuterii aur si argint in Bucuresti

Candidatul ideal

Serios, punctual, corect si responsabil;
Sa detina bune abilități dе comunicare cu clientii și organizare;
Sa fie o persoana dinamică, placută, cu inițiativă si atitudine pozitiva;
Sa fie flexibil si sa ofere suport in relatiile cu colegii cu care interactioneaza direct, dar si indirect, astfel incat sa fie asigurat un flux coerent al activitatii;

Descrierea jobului

Se implica activ in procesul de vаnzarе a produselor comercializate in mаgazin.
Trаteaza cliеntii cu promptitudine, sеrviаbilitаtе si respect, pеntru a pаstrа o conduitа civilizata, chiar si in conditiile unor clienti considerati dificili.
Utilizeaza echipamentele din magazin: calculator, casa de marcat, POS, imprimanta etc.
Raspunde de corectitudinea intocmirii tuturor actelor financiar-contabile din magazin: registru de casa, NIR, monetar, depunere numerar banca, etc.
Raspunde de gestiunea comuna a marfurilor din magazin.
Intocmeste necesare de marfa in functie de necesitatile magazinului.
Receptioneaza marfa, o expune la raft si verifica preturile de vanzare.
Mentine ordinea si curatenia in magazin.
Se preocupa permanent de lucrul in echipa si incurajeaza acest lucru pentru atingerea obiectivului magazinului, maximizand vanzarile si profitul.
Pentru persoanele fara experienta in domeniu se asigura instruire la locul de munca.
Beneficii: salariu motivant, tichete de masa, comisioane din vanzari si decontare transport.