Operatori CNC in Braşov, Judetul Brasov, Întorsura Buzãului

Companie multinationala producatoare de confectii metalice din Parcul Industrial Prejmer angajeaza Operatori CNC.

Cerinte

- Absolvent Liceu/Scoala Profesionala cu profil tehnic;
- Cunostinte de desen tehnic;
- Cunostinte despre instrumente de masurare.

Responsabilitati

 Ruleaza programul CNC pe masina cu comanda numerica conform instructiunilor de operare si cu specificatiile tehnice;
- Masoara si verifica piesele folosind instrumentele de masura, conform cerintelor si specificatiilor tehnice;
- Anunta imediat Seful de echipa sau Coordonatorul de Productie cand identifica probleme tehnice referitoare la functionarea/ operarea masinii CNC;
- Se asigura ca toate produsele executate in proces indeplinesc conditiile de calitate si specificatiile tehnice;
- Verifica periodic starea sculelor, dispozitivelor si verificatoarelor folosite, le pregateste pentru prelucrare.

Beneficii

- salariu atractiv
- bonuri de masa
- bonusuri de performanta
- transport asigurat
- mediu de lucru dinamic, cu posibilitati de avansare

Despre companie

Firma producatoare de cofrete metalice.