Reprezentant comercial ofertare si gestionare clienti Key Account (back office) Bucuresti in Bucuresti, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti Sectorul 1

Responsabilitati principale:
- Intocmire fisa si creare client;
- Introducerea datelor necesare in platforma pentru a putea derula activitatile de service si de monitorizare a flotei auto;
- Monitorizare si asigurare stoc tampon anvelope auto corelat cu forecast-ul de achizitie al clientului;
- Monitorizare preturi si comunicarea acestora, conform clauzelor contractuale a eventualelor modificari de preturi;
- Asigurarea disponibilitatilor de anvelope auto pentru reperele solicitate;
- Solicitare disponibilitati pentru reperele ce nu sunt pe stoc;
- Transmiterea preturilor negociate catre departamentul achizitii pentru a le importa in sistem;
- Plasarea comenzilor de anvelope auto pe fiecare masina in parte;
- Urmarirea comenzilor cu livrare la parteneri;
- Raportare catre clienti a stadiului livrarilor;
- Corespondenta la nivel operational cu clientii;
- Corespondenta la nivel operational cu partenerii de service auto la nivel national;
- Corespundenta cu gestionarii privind miscarea anvelopelor in si din hotelul de anvelope in functie de solicitarile clientilor;
- Recuperarea anvelopelor demontate si aducerea acestora in hotelul de anvelope;
- Administrarea programarilor catre service-urile partenere;
- Evidenta facturilor si transmiterea acestora catre clienti;
- Evidenta facturilor de la parteneri si refacturarea catre clienti conform preturilor negociate;
- Confruntarea periodica a soldurilor de anvelope auto pentru evitarea diferentelor de sold.

Cerinte:
- studii medii/ superioare;
- abilitati de comunicare, relationare si negociere;
- abilitati de planificare si organizare;
- orientare catre client si rezultate;
- capacitate de lucru in echipa;
- experienta in dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii;
- seriozitate, corectitudine, acuratete, implicare, perseverenta,
- disponibilitate de a munci pentru atingerea KPI;
- spirit de echipa;
- experienta in domeniu constituie un avantaj;
- bune cunostinte de operare PC.

Beneficii Oferite:
- salariu motivant cu recompense in functie de realizari;
- mediu de lucru placut, de crestere continua;
- colaborare cu o echipa profesionista, intr-o companie care este lider national in distributia de anvelope;
- evolutie si de dezvoltare profesionala.