Agent de vanzari in Bacãu

Descripción del puesto:Realizarea targetului pe clientul Key Account deservit:* Participa la livrarile de marfa si asigura o buna comunicare si semnalarea din timp a oricaror probleme aparute la livrare; * Se asigura de implementarea si mentinerea standardele de mercantizare (aranjarea produselor in raft, comunicarea pretului si a promotiilor) si de implementarea si mentinerea promotiilor si activitatile stabilite de Marketing & Trade Marketing in toate magazinele din zona de responsabilitate; * Mercantizeaza produsele (COMPANY NAME) in conformitate cu standardele companiei si respectand principiul FIFO = first in first out (produsele vor fi asezate in raft in ordinea inversa a datei de expirare),asigura un bun control al stocurilor pentru a evita OOS; * Se preocupa continuu si negocieaza cu clientii obtinerea de plasari aditionale pt produsele (COMPANY NAME) (dispay, rafturi si/sau vitrine) in afara celor pre-negociate si agreate prin contarct; * Se asigura de utilizarea POSM in conformitate cu standardele companiei si cu mecanismul promotiilor in desfasurare; * Selecteaza din inventar echipamentul adecvat locatiei (daca acesta nu este disponibil atunci contacteaza dept. MEM) si programeaza livrarea echipamentului impreuna cu Clientul si dep. MEM (zi, ora). Este responsabil de buna functionare si de corecta utilizare a echipamentuui MEM in magazinele din zona de responsabilitate; * Este responsabil de mentinerea plasarilor platite peste termenul agreat contractual si de obtinerea de plasari suplimentare in afara promotiilor agreate contractual, dar si obtinerea de plasari secundare in afara promotiilor agreate prin contract; * Este responsabil de implementarea si mentinerea planogramelor specifice pe tip de magazine (arome, gramaj);Vanzare:* Este responsabil de clientii KA pe zona desemnata, pe care ii viziteaza conform rutei stabilite; * Face propuneri pentru cresterea vanzarilor pe categorii de produse: marirea spatiului la raft pentru a obtine cea mai buna pozitionare pentru vanzare; * Negociaza/verifica comenzile de la clientii si este responsabil de dimensionarea corecta a acestora, in conformitate cu stocul de marfa existent si cu VMZ; * Se asigura de transmiterea comenzilor in timp util pentru a evita eventuale probleme de livrare catre clienti; * Ofera in permanenta feedback managementului direct cu privire la evolutia forecast-ului si estimarile de final de luna; * Mentine si dezvolta relatiile de colaborare cu personalul (responsabil de raion/ categorie de produs) din locatia deservita; Rapoarte:* Furnizeaza la timp rapoartele cu privire la situatia vanzarilor, targetului, promotiilor si ofera in permanenta feed-back si explicatii referitor la acestea; * Completeaza rapoartele solicitate de superiorul direct sau situatiile solicitate de locatia pe care o deserveste; * Asigura informarea permanenta cu privire la situatia produselor, preturilor, promotiilor, lansarilor de produse noi atat ale companiei cat si ale competitorilor. * Se asigura de buna functionare a echipamentelor (vitrine frigorifice, rafturi, etc.) si anunta orice probleme aparute catre superiorul direct. * Asigura continuitatea activitatii de zi cu zi introducand si responsabilitatile managerului direct, in absenta acestuiaQualifications/RequirementsCalificari: * Studii medii finalizate; * Studii universitare - constituie un avantaj.Abilitati: * Experienta in vanzari intre 1- 3 ani pe o pozitie similara; * Capacitate de invatare rapida; * Orientare spre rezultate; * Orientare spre client; * Foarte bune aptitudini de comunicare; * Permis de conducere categoria B obligatoriu - minim 1 an; * Cunostintele de limba engleza constituie un avantaj.Job Type: Regular