AREA SALES MANAGER - ASM (TM, CS,HD,AR,BH,SM,MM) in Timisoara

Candidatul ideal

Experienta in vanzari directe, consultative, abilitati foarte bune de comunicare si inter-relationare, o persoana proactiva , orientata spre rezultate, dinamica, convingatoare in negocieri si are disponibilitate pentru deplasari in zona alocata.

● Orientare spre performanta ;

● Personallitate analitica si structurala ;

● Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;

● Abilitati de evaluare piata ;

● Permis conducere categoria B si disponibilitate de deplasare in teritoriul alocat;

● Cunostinte operare MS Office

● Competente specifice rolului;managementul distribuitorului,managementul echipei,managementul timpului

● Cunostinte financiare de baza pentru domeniul vanzari

Descrierea jobului

Responsabilitati :

  • Monitorizeaza si supervizeaza atingerea obiectivelor de vanzari / incasari din regiunea alocata
  • Implementeaza strategia de vanzari a companiei la nivelul ariei teritoriale coordonate si se asigura de implementarea politicii comerciale corecte prin vizite regulate ;
  • Motiveaza, dezvolta si evalueaza permanent echipele distribuitorilor, in functie de obiectivele companiei ;
  • Urmareste actiunile concurentei!
  • Identifica potentialii clienti in zona alocata conform politicii companiei
  • Implementarea programelor de trade marketing la distribuitori
  • Evaluarea si eliminarea situatiilor de lipsa a stocului (out of stock)
  • Gestionarea comenzilor de la clienti
  • Verificarea vanzarilor in locatii predefinite
  • Beneficii :
  • Pachet salarial motivant ( salariu fix + bonusuri atractive) ;
  • Masina de serviciu ; telefon; laptop