b2b sales manager (Area Sales Manager) in Bucuresti

CANDIDATUL IDEAL:

- Absolvent de studii superioare (domeniul tehnic);

- Cunostinte avansate de vanzari pe canalul traditional si modern , foarte bun cunoscator al distribuitorilor din regiunea arondata;

- Experienta in vanzari  b2B minim 3 sau  ani intr-o pozitie similara;

- Experienta in categoria vanzari generatoare/echipamente electrice va fi un avantaj;

- Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;

- Capacitati de analiza si sinteza;

- Abilitati excelente de vanzare si negociere;

- Capacitate de relationare,comunicare si planificare;

- Operare PC(Microsoft Office)nivel mediu;

- Carnet de conducere categoria B .

- Limibi: nivel mediu limba engleza(  basic/mediu  level Rusa sau bulgara va fi un avantaj mare )

Descrierea jobului

- Administreaza portofoliu de clientii, colaboreaza cu echipa de vanzari a distribuitorului , in acord cu politicile si obiectivele companiei;
- Asigura indeplinirea obiectivelor de sales si cash flow (incasare creante);
- Identifica oportunitatile de dezvoltare a zonei ,propune planuri si bugete,monitorizeaza concurenta;
- Aloca targetul lunar,pe judete/distribuitori la nivel valoric/categorie/sku;
- Controleaza si raspunde de incadrarea in bugetul de cheltuieli alocat;

Descrierea companiei

Dimax International Poland este producatorul de generatoare electrice si echipamente gradinarit  Konner Sohnen Germnay, care se dezvolta foarte dinamic in Romania si  Bulgaria.

Baza reușitei noastre este o echipă internationala  cu un angajament real, orientată către comunicare optimă și dezvoltare continuă, scopul nostru fiind acela de a avea clienți mulțumiți.

Te invităm să ni te alături și să fii parte din succesul nostru!